środa, 18 listopada 2015

Scalevo


Szwajcarscy konstruktorzy z Zürichu skonstruowali wyjątkowe i niepowtarzalne urządzenie - Scalevo - połączenie wózka inwalidzkiego, segwey'a oraz schodołazu. Dzięki pojazdowi można pokonać niemal każde schody (zakres nachylenia od 17 do 34 stopni), nawet kręte, cieszyć się niezrównaną swobodą podczas jazdy oraz pokonywania barier architektonicznych. Scalevo może osiągać prędkość do 10 km/h, prędkość podczas pokonywania schodów to 1 stopień/sek. Wózek posiada automatyczne lub manualne poziomowanie, zależne od preferencji użytkownika. Scalevo jest jak na razie na etapie testowania oraz poszukiwania inwestora, jednak są ogromne szanse, że pojawi się w sprzedaży w 2016 roku.
Poniżej film, prezentujący możliwości pojazdu. Zapraszam także do odwiedzenia strony internetowej Scalevo.

2 komentarze:

  1. Schodołazy to naprawdę świetne urządzenia. Kto korzystał, ten wie najlepiej. Nieocenione nie tylko na zewnątrz, ale i w budynkach, zwłaszcza w blokach, które nie są wyposażone w windy. Świetne schodołazy można zakupić na stronie http://liftplus.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli mieszkamy w bloku to bez schodołazów poruszanie się jest praktycznie niemożliwe, zobacz ofertę sklepu pomocedlaseniora.pl gdzie jest kilka ich rodzajów do wyboru w bardzo przystępnych cenach. Każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

    OdpowiedzUsuń