środa, 18 listopada 2015

Scalevo


Szwajcarscy konstruktorzy z Zürichu skonstruowali wyjątkowe i niepowtarzalne urządzenie - Scalevo - połączenie wózka inwalidzkiego, segwey'a oraz schodołazu. Dzięki pojazdowi można pokonać niemal każde schody (zakres nachylenia od 17 do 34 stopni), nawet kręte, cieszyć się niezrównaną swobodą podczas jazdy oraz pokonywania barier architektonicznych. Scalevo może osiągać prędkość do 10 km/h, prędkość podczas pokonywania schodów to 1 stopień/sek. Wózek posiada automatyczne lub manualne poziomowanie, zależne od preferencji użytkownika. Scalevo jest jak na razie na etapie testowania oraz poszukiwania inwestora, jednak są ogromne szanse, że pojawi się w sprzedaży w 2016 roku.
Poniżej film, prezentujący możliwości pojazdu. Zapraszam także do odwiedzenia strony internetowej Scalevo.

5 komentarzy:

 1. Schodołazy to naprawdę świetne urządzenia. Kto korzystał, ten wie najlepiej. Nieocenione nie tylko na zewnątrz, ale i w budynkach, zwłaszcza w blokach, które nie są wyposażone w windy. Świetne schodołazy można zakupić na stronie http://liftplus.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli mieszkamy w bloku to bez schodołazów poruszanie się jest praktycznie niemożliwe, zobacz ofertę sklepu pomocedlaseniora.pl gdzie jest kilka ich rodzajów do wyboru w bardzo przystępnych cenach. Każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

  OdpowiedzUsuń
 3. Osoba niepełnosprawna często sama nie będzie mogła poradzić sobie z różnymi czynnościami. W takich wypadkach warto jest zatrudnić kogoś kto mógłby pomagać niepełnosprawnemu. Odpowiednich kandydatów na stanowisko opiekuna można poszukać w internecie np. na https://www.carework.pl/praca/opieka-niemcy/ gdzie ukazują się różne oferty pracy z branży opiekuńczej. Od kandydatów wymaga się przede wszystkim cierpliwości i miłego podejścia do drugiej osoby.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Niestety wiele miejsc jest nieprzystosowanych do osób na wózkach. Odkąd na stronie https://superwnuk.pl/ znalazłam pracę jako opiekunka osób starszych, zwracam na to coraz większą uwagę. Niestety koszt takiego sprzętu jest pewnie duży i na pewno nie będzie to często stosowane rozwiązanie w przypadku osób starszych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Schodołazy są bardzo pomocne dla osób niepełnosprawnych.

  OdpowiedzUsuń